Hakkımda

Gamze Çuhadaroğlu lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Lise öğrenimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde tamamlayıp çocuklarla ilgili çeşitli proje ve çalışmalar yürütmüştür. Uzun bir süre hem özel hemde devlet okullarında, kreşlerde görev almıştır.

Lisans eğitimi boyunca; çok sayıda projede gönüllü olarak çalışmış, ayrıca platform-kulüp başkanı ve kurucu üye olarak gençlere yönelik çalışmalar yürütmüştür. Aynı zamanda kendisini geliştirdiği alanlarda eğitim ve seminerler düzenlemiştir.

Profesyonel yaşantısında Özel Uğur Dershanesi eğitim kurumunda rehber öğretmenliği yapmış, Nişantaşı Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi özel üniversitelerde tercih danışmanlığından tercih uzmanlığına yükselmiştir.

Lisans eğitimi sırasında Etkili ve Güzel Konuşma, Hitabet, Etkin İletişim ve İnsan İlişkileri, Beden Dili Eğitimi, Stres Yönetimi ve Stres Kontrolü, Kariyer Yönetimi, Girişimcilik, NLP, Takım Çalışması, Yaratıcı Düşünme Stratejileri, Psikodrama, Liderlik, Zaman Yönetimi ve Strateji Eğitimi almıştır.

İstanbul Üniversitesi bünyesi altında gönüllü liderlik yapmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu projede üstün başarısından ve çalışmalarından ötürü  ‘‘Genç Girişimci Kadın’’ ödülüne layık görülmüştür. Çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde, okulların rehberlik servislerinde ve yuvalarda çalışmıştır. Halen mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla eğitim, seminer, sempozyum ve kongrelere katılmaya devam etmektedir.

Lisans eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Aile ve Evlilik Danışmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayıp sertifikasını alarak Aile ve Evlilik Danışmanı olmaya hak kazanmıştır. Bu süreç içerisinde Psikohome Psikolojik Danışmanlık & Yaşam Merkezi’nde staj yapmıştır. Staj süresi boyunca çeşitli organizasyonlarda aktif rol almış ve projeler yürütmüştür. Aynı zamanda koçluk eğitimlerine katılmış Eğitim & Yaşam Koçu Mustafa Önül’den koçluk sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından uygulayıcı sertifikalı Oyun Terapisi eğitimini başarıyla tamamlayıp sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti Hatice Gözen’den mesleki gelişimine ek olarak uygulayıcı sertifikalı Oyun Terapisi eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Gessel Gelişim Figürleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Cattell 2A-3A Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E-G-Y Zeka Testi, Binet Terman Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frankfurter Konsantrasyon Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Draw A Person Testi, Ankara Gelişim Envanteri(AGTE), Çocuklar İçin Anksiyete Ölçeği, Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği, Çocuklar İçin Kaygı Bozukluğu Ölçeği, Çocuklar İçin DEHB Ölçeği, Çocukluk Çağı Kaygı Bozuklukları Özbildirim Ölçeği, Aile Hayatı ve Çocuk Yetiştirme Tutumları Ölçeği, BEİER Cümle Tamamlama Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Okula Hazıroluşluk Testi, CAT testi, Kimdir Bu Testi, Kime Göre Ben Neyim Testi, Yale-Brown OKB Ölçeği, Öğrenme Güçlüğü Belirti Tarama Envanteri, Sınav Kaygısı Ölçeği, Tedbir Ülkesi, Kinder Angst Korku Testi, Çocuk Resminin Psiko-pedagojik Açıdan Değerlendirilmesi, Koppitz İnsan Çiz Testi, Aile Çiz Testi, Ağaç Çiz Testi ve Bahçe Çiz Testi uygulayıcı sertifikalı eğitimlerini Uzman Klinik Psikolog Şule Eroğlu’ndan almıştır.

Nurten Ceceli Alkan’ın süpervizörlüğünde 8 oturumdan oluşan Masal Anlatıcılığına Giriş eğitimine katılarak eğitim sürecini başarıyla tamamlamıştır.

İstanbul Terapi Enstitüsü tarafından Uzman Psikolog Hazal Özcan’ın düzenlediği “Ben Bir Anaokulu Psikoloğuyum” seminerini başarıyla tamamlayarak katılımcı sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Uzman Psikolog Esra Erdoğan’ın yürüttüğü süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Aynı zamanda Uzman Psikolojik Danışman Aykut Bora tarafından gerçekleştirilen “İnsan ve Cinselliği” konu başlığı altında 8 modülden oluşan seminerler dizisine katılım sağlamaktadır.

Psikohome Psikolojik Danışmanlık & Yaşam Merkezi  bünyesinde Çocuk / Ergen / Çift,  Aile ve Evlilik Danışmanı olarak görev yapmaktadır.